fot. PAP/Darek Delmanowicz

Śląskie: Pogranicznicy zatrzymali sześciu nielegalnych migrantów

Pięciu Afgańczyków i Pakistańczyka, którzy nielegalnie wjechali do Polski zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Bielsku-Białej – podał we wtorek p.o. rzecznika Śląskiego Oddziału Straży Granicznej chor. szt. Szymon Mościcki.

Szymon Mościcki powiedział, że najpierw pogranicznicy zatrzymali w Pawłowicach trzech obywateli Afganistanu. Do Polski wjechali z Czech. Ukryli się pod naczepą bułgarskiego samochodu ciężarowego. Żaden z nich nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego pobytu. Przyznali się, że nielegalnie przekroczyli granicę.

Nieco później pogranicznicy zatrzymali na stacji paliw w Żorach kolejnych cudzoziemców – dwóch Afgańczyków i Pakistańczyka. Ukryli się w naczepie tira jadącego z Bułgarii. Oni również wjechali nielegalnie z Czech. Przyznali się do tego.

„Funkcjonariusze z posterunku Straży Granicznej w Bielsku-Białej prowadzą czynności zmierzające do przekazania wszystkich cudzoziemców do Rumunii w ramach tzw. procedury dublińskiej. Do tego czasu, na podstawie decyzji sądu, będą przebywali w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców” – powiedział Szymon Mościcki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl