fot. policja.pl

Śląskie: policjanci z CBŚP przejęli kilka kilogramów narkotyków

Kilka kilogramów różnego rodzaju narkotyków, w tym ponad 1,5 kilograma marihuany, przejęli w Mikołowie (Śląskie) policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji. Narkotyki miał ze sobą gość hotelu, w którym zatrzymali się wracający z akcji funkcjonariusze CBŚP.

„W trakcie pobytu w hotelu uwagę policjantów zwrócił charakterystyczny zapach marihuany, wydobywający się z jednego z hotelowych pokoi” – relacjonowała w środę rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Funkcjonariusze, którzy wyczuli zapach marihuany na hotelowym korytarzu, ustalili personalia zajmujących pokój mężczyzn i skontrolowali ich, potwierdzając swoje podejrzenia.

„W wynajmowanym przez mężczyzn pokoju oraz ich bagażu funkcjonariusze znaleźli kilka kilogramów różnego rodzaju narkotyków, w tym ponad 1,5 kilograma marihuany” – poinformowała komisarz.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją miejscowego sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grożą trzy lata więzienia, a w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest „znaczna ilość” takich środków, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat – właśnie taka kara, zgodnie z przyjętą przez prokuraturę kwalifikacją, grozi mężczyźnie zatrzymanemu w Mikołowie przez policjantów z CBŚP.

PAP/RIRM

drukuj