CBŚP zatrzymało pięć osób powiązanych z „gangiem kantorowców”

5 osób związanych z tzw. „gangiem kantorowców”, mającym na swoim koncie m.in. zabójstwa właścicieli kantorów na południu Polski, zatrzymali policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. rozbojów i kradzieży z włamaniem, do których doszło w latach 2002-2007 w woj. świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Zatrzymani związani byli z tzw. „gangiem kantorowców” działającym w latach 90. i 2000.

Tworzyli go Tadeusz G., Wojciech W. i Jacek P. (przyznał się do winy, wyraził skruchę, skazano go prawomocnie na 15 lat więzienia – PAP), którzy według ustaleń śledczych w latach 2005-2007 zabili pięć osób – właścicieli kantorów: w Kraśniku, Tarnowie, Myślenicach i Piotrkowie Trybunalskim oraz usiłowali zabić dwóch kolejnych w Sosnowcu i w Piotrkowie Trybunalskim. Swoim ofiarom zrabowali blisko 240 tys. zł. Wojciech W. i Tadeusz G. zostali skazani na dożywocie, ale ten wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

W maju bieżącego roku odnaleziono dwie sztuki broni palnej, magazynki i tłumiki. Broń – według ustaleń była użyta podczas zabójstwa właściciela kantoru w Myślenicach; z kolei w lipcu policjanci CBŚP zatrzymali kolejnego członka grupy – Adama M., który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa właściciela kantoru w Dębicy (obecnie M. przebywa w areszcie).

„Z naszych ustaleń wynika, że osoby, które zatrzymano teraz – Damian G., Sławomir K., Mirosław T., Piotr Ch. i Sławomir B. – razem z Wojciechem W., Tadeuszem G. i właśnie Adamem M. brali udział m.in. w napadach, kradzieżach i włamaniach np. do hurtowni” – poinformowała Hamelusz.


PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl