CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT

Policjanci z rzeszowskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, podejrzaną o wyłudzenie podatku VAT. W wyniku działania grupy Skarb Państwa mógł stracić ok 6,5 mln zł – dowiedziała się PAP w CBŚP. Policjanci zatrzymali 7 osób, którym postawiono zarzuty.

Z ustaleń śledczych wynika, że mechanizm przestępczy polegał na wielokrotnym obrocie sprzętem elektronicznym. Przestępcy dokonywali transakcji kupna-sprzedaży telefonów komórkowych, pomiędzy kolejnymi firmami polskimi i zagranicznymi. Formą dokumentowania fikcyjnych transakcji były fałszywe faktury VAT, na podstawie których składano deklaracje do urzędów skarbowych.

W połowie września funkcjonariusze z rzeszowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali siedem osób. Zabezpieczono wówczas mienie na łączną kwotę około miliona złotych. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Nielegalny proceder mógł trwać przez kilka miesięcy 2015 roku. Śledztwo obejmuje swoim zakresem 63 podmioty gospodarcze, działające na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego, a także firmy z Włoch i Niemiec.

Śledczy ustalili, że w wyniku działań grupy Skarb Państwa mógł stracić co najmniej 6,5 mln zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z rzeszowskiego Zarządu CBŚP pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl