fot. rzecznik prasowy CBŚP

CBŚP: Dzięki „Łowcom Cieni” w Wielkiej Brytanii został zatrzymany poszukiwany przestępca

„Łowcy Cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji namierzyli 54-latka, który od kilku lat ukrywał się i unikał odbycia kary pozbawienia wolności. Jerzy J. został skazany m.in. za kierowanie gangiem i przestępstwa narkotykowe. Został zatrzymany w Wielkiej Brytanii.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP przekazała, że Jerzy J. był poszukiwany od 2017 r. w celu odbycia kary ponad 10 lat pozbawienia wolności. J. został skazany m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, uprowadzenie osoby, wymuszenie rozbójnicze, oszustwo oraz przestępstwa narkotykowe – handel narkotykami i posiadanie prekursorów do ich produkcji.

Poszukiwania mężczyzny prowadziła Komenda Powiatowa Policji w Otwocku, bo to z tamtych okolic pochodził Jerzy J. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, wyjechał z Polski i ukrywa się poza granicami kraju, dlatego Sąd Okręgowy w Warszawie wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

W minionym roku w poszukiwania włączyli się policjanci z „łowców cieni”, czyli specgrupy Centralnego Biura Śledczego Policji.

„«Łowcy cieni» ustalili, że ścigany mężczyzna najprawdopodobniej ukrywa się na terenie Wielkiej Brytanii. Aby ustalić precyzyjnie miejsce pobytu poszukiwanego, policjanci CBŚP, poprzez oficera łącznikowego Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii, współpracowali z miejscową policją, korzystali także z wymiany informacji w ramach Systemu Informacyjnego Schengen tzw. SIS. Efektem tej współpracy było zatrzymanie mężczyzny w Andover, w hrabstwie Hampshire” – podała nadkom. Jurkiewicz.

Jerzego J. ujęli funkcjonariusze National Extradition Unit.

Obecnie 54-letni skazany przebywa na terenie Wielkiej Brytanii, trwa procedura ekstradycyjna.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl