Włoskie media: proces szefa bandy z Rimini we wtorek

Imigrant z Konga Guerlin Butungu, oskarżony o napaść na polskich turystów w Rimini i brutalny gwałt, będzie osądzony w trybie natychmiastowym we wtorek – podały włoskie media. Według prasy ten tryb wybrano po tym, gdy Butungu przyznał się do napaści.

Proces Butungu w takim bezpośrednim, natychmiastowym trybie odbędzie się na mocy decyzji prokuratury z Rimini w ciągu wymaganych 30 dni od zatrzymania.

Butungu odpowie przed sądem za brutalny atak na polskich turystów w nocy z 25 na 26 sierpnia na plaży w Rimini, w tym za gwałt na Polce, a także za napaść i gwałt na transseksualiście z Peru. Kongijczykowi grozi za to do 20 lat więzienia. Przed kilkoma dniami składając zeznania w więzieniu przyznał się do tych czynów.

O te dwa ataki oskarżeni są też trzej nieletni, należący do tej samej bandy. To dwóch braci Marokańczyków i Nigeryjczyk; mają oni od 15 do 17 lat. Przebywają w więzieniu dla nieletnich i będą sądzeni osobno.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl