twitter.com/mblaszczak

Szef MON: W ramach szkolenia z zachodniej Polski na wschód przemieszcza się 700 żołnierzy

W ramach szkolenia z zachodniej Polski w rejon Białej Podlaskiej z 10. Brygady Kawalerii Pancernej przemieszcza się 700 żołnierzy wraz ze sprzętem – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Głównym zadaniem ćwiczenia jest przerzut na dużą odległość wojsk wraz z czołgami Leopard.

„Wojsko Polskie codziennie aktywnie realizuje plan szkolenia. Z zachodniej Polski w rejon Białej Podlaskiej z 10BKPanc przemieszcza się 700 żołnierzy wraz ze sprzętem. Doskonalimy mobilność i szybkie dostosowanie do sytuacji. Dbamy o bezpieczeństwo Polaków” – napisał w piątek na Twitterze Błaszczak.

Mjr Artur Pinkowski, rzecznik prasowy 11. Lubuskiej Dywizja Kawalerii Pancernej, pod którą podlega 10. Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa (woj. dolnośląskie), wyjaśnił w rozmowie z PAP, że głównym zadaniem ćwiczenia jest przemieszczenie żołnierzy Brygady wraz ze sprzętem na dużą odległość.

„Jest to ćwiczenie planowe, mające sprawdzić gotowość 10. Brygady do realizacji takiego zadania” – powiedział mjr Pinkowski.

Rzecznik wyjaśnił też, że wraz z żołnierzami przerzucane są na wschód czołgi Leopard, które są transportowane przez samochody ciężarowe na niskopodłogowych zestawach do przewozu czołgów.

PAP

 

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl