Premier z szefami MON i MSWiA o sprawach bezpieczeństwa: to priorytet PiS

Premier Beata Szydło przekazała po spotkaniu z szefami MON i MSWiA Antonim Macierewiczem oraz Mariuszem Błaszczakiem, że rozmawiała z nimi o sprawach ważnych dla Polaków – o bezpieczeństwie, które dla rządu PiS jest priorytetem.

Szefowa rządu powiedziała, że nowy rok to dobry okres do tego, żeby wytyczyć nowe kierunki działania, nowe zadania, ale też podsumować to, co zostało zrobione w minionym roku.

Rozmawialiśmy z panem ministrem Antonim Macierewiczem i ministrem Mariuszem Błaszczakiem o sprawach, które dla Polaków, dla przeciętnego polskiego obywatela są najważniejsze – o sprawach bezpieczeństwa” – powiedziała premier.

Bezpieczeństwo, jak podkreśliła, jest dla rządu PiS nieustająco ważnym priorytetem.

Bezpieczeństwo, które dotyczy codziennego życia polskich rodzin, tego, żeby dzieci mogły bezpiecznie pójść do szkoły i na plac zabaw, by starsze osoby czuły się bezpiecznie w swoich domach i swoich miejscowościach, ale i tego bezpieczeństwa w wymiarze szerszym – bezpieczeństwa dotyczącego funkcjonowania obrony, armii, dotyczącego naszego funkcjonowania w świecie zewnętrznym, w geopolitycznym otoczeniu” – mówiła.

Od spotkania z szefami MON i MSWiA premier rozpoczęła w środę rano przegląd ministerstw, który ma potrwać dwa tygodnie.

PAP/RIRM

drukuj