fot. twitter.com

Sebastian Chwałek wiceszefem MON

Były wiceprezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, były wiceszef MON Sebastian Chwałek został powołany na wiceministra obrony narodowej; nominację wręczył dziś szef MON Mariusz Błaszczak – poinformował w komunikacie resort obrony narodowej.

Chwałek w latach 2005-2007 był szefem Zespołu Legislacji i Analiz w Biurze Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W 2007 r. pełnił funkcję radcy Prezesa Rady Ministrów i kierował Departamentem Spraw Parlamentarnych KPRM, współpracując z wiceprezesem Rady Ministrów Przemysławem Gosiewskim. W latach 2007-2015 był wicedyrektorem Biura – Szefem Zespołu Legislacji i Analiz w Klubie Parlamentarnym PiS.

Jak przypomniał w komunikacie MON, Chwałek 18 listopada 2015 roku został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. 10 maja 2017 roku objął funkcję sekretarza stanu w MSWiA oraz pełnomocnika rządu do spraw repatriacji. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zajmował się sprawami administracji publicznej, w tym nadzorował wojewodów i współpracował z samorządami. Odpowiadał także za kwestie prawne i legislacyjne oraz problematykę dotyczącą wyznań religijnych i mniejszości narodowych. Nadzorował też resortową służbę zdrowia i pracę departamentu obywatelstwa i repatriacji.

Od stycznia 2018 r. był wiceszefem MON odpowiedzialnym za modernizację armii i wojskową służbę zdrowia. Sprawował też nadzór nad spółkami sektora zbrojeniowego. Od października 2018 roku do stycznia 2020 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Sebastian Chwałek urodził się 2 maja 1977 r. w Krakowie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2013 r. otworzył przewód doktorski na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

PAP

drukuj