fot. PAP/Jakub Kamiński

Szef MON: Naszymi działaniami będziemy umacniać poczucie bezpieczeństwa Polek i Polaków

Naszymi działaniami będziemy umacniać poczucie bezpieczeństwa Polek i Polaków; będę oczekiwał przyśpieszenia realizowanych zakupów uzbrojenia i sprawnego formowania wojsk obrony terytorialnej oraz obrony cyberprzestrzeni – powiedział w czwartek minister obrony Mariusz Błaszczak.

Podczas odprawy kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP, minister podziękował „za ciężką i wymagającą służbę oraz za dobrą współpracę”.

„Musimy cały czas pamiętać, że tworzymy jeden zespół, pracujemy na wspólne dobro, jakim jest bezpieczeństwo naszej ojczyzny i naszych obywateli” – podkreślił szef MON.

„Nie przywiązujmy zbyt wielkiej wagi do szkalującej polskie wojsko wypowiedzi medialnych byłych dowódców, którzy zamienili się w agresywnych polityków prowadząc narrację szkodzącą Polsce. Róbmy swoje, bo tego oczekują od nas zarówno Polacy, jak i sojusznicy w NATO” – powiedział Mariusz Błaszczak.

„W ubiegłym roku byłem wobec państwa wymagający i taki pozostanę w tym roku. Będę oczekiwał przede wszystkim przyśpieszenia realizowanych zakupów uzbrojenia i wyposażenia, które trafią do sił zbrojnych RP. Do priorytetowych zadań będzie należało także sprawne formowanie nowej 18. dywizji zmechanizowanej, formowanie wojsk obrony terytorialnej i wojsk obrony cyberprzestrzeni. Oczekuję także systematycznego zwiększania liczebności sił zbrojnych RP” – powiedział szef MON, zwracając się do uczestników odprawy.

Mariusz Błaszczak mówił, że w 2018 r. zrobiono „sześć kroków ku bardziej nowoczesnym i skuteczniejszym siłom zbrojnym RP”.

„Zapewniliśmy odpowiednie finansowanie, stworzyliśmy skuteczny system dowodzenia, zwiększyliśmy liczebność wojska, uzupełniliśmy braki w kwestii modernizacji sił zbrojnych, zadbaliśmy o zwalczania zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz utrzymujemy dobre relacje z kluczowymi sojusznikami” – przekonywał minister obrony.

„Będziemy kontynuować ten marsz również w tym roku, naszymi działaniami będziemy umacniać poczucie bezpieczeństwa Polek i Polaków” – zaznaczył minister Błaszczak.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl