Min. Błaszczak: Większość z nas jest za utworzeniem w naszym kraju stałej bazy wojsk USA

Większość z nas jest za utworzeniem w naszym kraju stałej bazy wojsk USA; wsłuchujemy się w głos Polaków – zapewnia szef MON Mariusz Błaszczak przypominając, że w niedzielę wylatuje do Stanów, gdzie będzie rozmawiać o zwiększeniu liczebności amerykańskich żołnierzy w Polsce.

„Większość z nas jest za utworzeniem w naszym kraju stałej bazy wojsk USA. Wsłuchujemy się w głos Polaków. Dziś wylatuję do Stanów rozmawiać z Johnem Boltonem o zwiększeniu liczebności amerykańskich żołnierzy w Polsce. Wspólnie pracujemy na rzecz bezpieczeństwa wschodniej flanki” – napisał na Twitterze szef MON.

BMariusz łaszczak udaje się w niedzielę z wizytą do USA; rozmowy odbędą się w poniedziałek. Minister ma rozmawiać m.in z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem.

Jak poinformował w sobotę, podczas swojej wizyty będzie też rozmawiał w Pentagonie i amerykańskim Kongresie.

„Kongres USA jest niezwykle ważny dla projektu Fort Trump, bo pieniądze na obronność są przyjmowane właśnie przez Kongres” – zaznaczył minister.

Podczas wrześniowej wizyty w USA prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Białym Domu podkreślał, że bezpieczeństwo Polski jest dla niego najważniejsze.

„I mam nadzieję, że zbudujemy razem w Polsce >>Fort Trump<<” – mówił.

Później, odnosząc się do utworzenia w Polsce takiej bazy, dodał: „Wierzę w to głęboko, że jest to możliwe i jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w polskim interesie, jak i w interesie USA”.

Donald Trump podczas tego spotkania mówił, że „Polska jest gotowa uruchomić ogromne nakłady na stworzenie stałych baz wojsk amerykańskich w Polsce, idące w miliardy dolarów”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl