fot. PAP/Rafał Guz

Szef KPRM: Samolot z Uzbekistanu do Polski wystartował z opóźnieniem; na pokładzie ok. 70 Afgańczyków

Samolot z Uzbekistanu do Polski wystartował z dużym opóźnieniem; na pokładzie znajduje się ok. 70 Afgańczyków – poinformował dziś  szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.

Kolejny samolot z ewakuowanymi z Afganistanu miał wylądować rano w Warszawie.

Jest duże opóźnienie ze względu na problemy na miejscu. Samolot z Navoiy wystartował dopiero niedawno do Polski. Na pokładzie jest ok. 70 Afgańczyków -powiedział Michał Dworczyk.

Szef KPRM poinformował też, że kolejny samolot cywilny jest już w drodze do Uzbekistanu.

Dziś rano wiceszef MSZ, Marcin Przydacz na antenie Polskiego Radia 24 przekazał, że dotąd ponad 400 osób zostało przetransportowanych z Afganistanu do Polski.

Po tym, jak Stany Zjednoczone wycofały większość swoich wojsk z Afganistanu, dużą część terytorium tego kraju zajęli talibowie. W niedzielę 15 sierpnia wkroczyli do stolicy kraju Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim. Państwa UE i NATO ewakuują swych obywateli oraz swoich współpracowników z Afganistanu.

Do Afganistanu zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy udał się Polski Kontyngent Wojskowy, liczący do 100 osób, który ma wspierać ewakuację afgańskich współpracowników Polski i innych krajów NATO z tego kraju.

Do tej pory w Warszawie wylądowało sześć samolotów z ewakuowanymi z Kabulu Polakami i polskimi współpracownikami oraz ich rodzinami.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl