fot. polskieradio.pl

Szef gabinetu prezydenta udaje się na Ukrainę z pomocą dla Polaków

Szef gabinetu prezydenta Adam Kwiatkowski dziś i jutro będzie przebywał na Ukrainie. Mieszkającym tam Polakom przekaże pomoce naukowe, żywność i ubrania. Będzie to piąty transport pomocy Polakom na Wschodzie organizowany przez Kancelarię Prezydenta.

Szef gabinetu politycznego prezydenta spotka się z Polakami z rejonu Żytomierszczyzny i wiosek położonych w rejonie Dołbysza.

„Chcemy przekazać książki, pomoce dydaktyczne dla tych, którzy się uczą w polskich szkołach, ale także pomoc dla osób starszych: jedzenie, koce, ubrania” – powiedział w piątek PAP Kwiatkowski.

Będzie to piąty transport pomocy Polakom na Wschodzie. Kancelaria Prezydenta zorganizowała go we współpracy z PAP, TVP i Polskim Radiem. Do tej pory – w ramach akcji współorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta i Polonię na Zachodzie – do Polaków na Ukrainie, a także na Litwie, trafiły cztery transporty z pomocą. Akcja odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Kwiatkowski podkreśla, że Polacy na Wschodzie potrzebują wsparcia materialnego, ale też solidaryzmu. Zaznacza, że pomoc przekazywana Polakom na Wschodzie to wyraz wdzięczności za to, że pielęgnują oni polskość.

PAP/RIRM

drukuj