fot. prezydent.pl

Szef gabinetu prezydenta RP w połowie stycznia złoży wizytę w Waszyngtonie

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski złoży w połowie stycznia wizytę w Waszyngtonie. Zaplanowane jest między innymi spotkanie z doradcą Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Robertem O’Brienem.

Krzysztof Szczerski zaznaczył, że wizyta nie ma bezpośredniego związku z ostatnimi wydarzeniami na arenie międzynarodowej.

„Taka była zasada, że na początku roku jeździłem zawsze do Waszyngtonu, by w Białym Domu i Departamencie Stanu porozmawiać o dwustronnej polityce na kolejny rok. W tym roku też tak będzie. Obecnie oczywiście pojawił się dodatkowy kontekst bezpieczeństwa” – powiedział Krzysztof Szczerski.

Szef gabinetu prezydenta między innymi spotka się 17 stycznia w Waszyngtonie z doradcą Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Robertem O’Brienem. Trwają ustalenia dotyczące spotkań prezydenckiego ministra z innymi przedstawicielami amerykańskiej administracji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl