fot. twitter.com

Szczecińscy radni Prawa i Sprawiedliwości apelują o debatę na temat spraw kluczowych dla ich regionu

Debata o terminalu kontenerowym w Świnoujściu, rafinerii w Schwedt i Parku Narodowym Doliny Dolnej Odry jest niezbędna – uważają szczecińscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Apelują o zwołanie sesji sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Projekt portu kontenerowego powinien być zrealizowany, nie jest on jednak z pewnością na rękę naszym niemieckim sąsiadom, bo port z pewnością stanie się ważnym punktem przeładunkowym na mapie Europy.

– Port kontenerowy w Świnoujściu – niezależnie od tego, kto będzie rządził – musi zacząć funkcjonować. Ta inwestycja musi zostać zrealizowana, bo to są cele nie tylko publiczne, prywatne, ale także cele wojskowe, bo ten port ma spełniać również swoją funkcję militarno-obronną – podkreślił Rafał Niburski, przewodniczący PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Kolejną kwestią do poruszenia jest sprawa szkodliwej dla środowiska emisji siarki przez rafinerię Schwedt.

– W 2023 roku, 31 grudnia, wygasło pozwolenie TSUE na emisję siarki przez rafinerię Schwedt. Wiemy, że rafineria Schwedt jest bardzo blisko Pomorza Zachodniego, blisko Szczecina, jednak dlatego, że bez pozwolenia ta emisja się toczy, ba jeszcze rafineria wystąpiła o zwiększenie mocy emisji – wskazał Rafał Niburski.

Brak reakcji zarówno ze strony władz lokalnych, jak i centralnych sterowanych przez Platformę Obywatelską oraz jej koalicjantów powoduje ogromne obawy i niepokój.

– Dobrze by było, by Platforma Obywatelska i jeden z jej liderów, marszałek Olgierd Geblewicz, ale także ci radni w sejmiku, którzy reprezentują inne ugrupowania, chociażby ugrupowanie prezydenta Piotra Krzystka, radni PSL, w tych kluczowych kwestiach dla naszego regionu się ustosunkowali – oznajmił Maciej Kopeć, wiceprzewodniczący sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Były poseł Prawa i Sprawiedliwości, Leszek Dobrzyński, wystosował apel do swoich politycznych oponentów.

– Apelujemy o asertywność w stosunkach z Niemcami, apelujemy o obronę polskich interesów, apelujemy o to, by patrzeć, co się dzieje po naszej stronie, ale też po stronie niemieckiej – akcentował Leszek Dobrzyński, były poseł PiS.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości apelują również o debatę na temat Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl