fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Szczecin: Wnioski o areszt dla 6 członków gangu

Sąd Rejonowy w Szczecinie rozpatruje wnioski o areszt dla 6 osób podejrzanych o członkostwo w grupie przestępczej. Jak poinformował w czwartek rzecznik sądu, do godz. 10:30 nie wpłynęły wnioski ws. pozostałych 7 podejrzanych, w tym 3 członków grupy pruszkowskiej.

Wnioski o areszt co do 6 osób będą rozpatrywane przez Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód do godzin popołudniowych. Rzecznik sądu Michał Tomala zaznaczył, że sąd ma 24 godziny na ich rozpoznanie.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi śledztwo dotyczące funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej, w której skład wchodzili członkowie tzw. grupy pruszkowskiej: Andrzej Z. pseudonim Słowik, Leszek D. pseudonim Wańka i Janusz P. pseudonim Parasol. We wtorek zatrzymano w tej sprawie 14 osób.

Tomala poinformował PAP, że wnioski ws. aresztowania tych osób jeszcze nie trafiły do sądu. Zapewnił, że jeśli dotrą, także będą rozpatrywane.

Zatrzymanym prokuratura przedstawiła zarzuty m.in. zakładania i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, prania brudnych pieniędzy, wystawiania i posługiwania się nierzetelnymi fakturami, poświadczania nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także pobić, rozbojów i wymuszeń rozbójniczych.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała pomiędzy sierpniem 2013 r. a styczniem 2017 r. głównie w Warszawie i we Wrocławiu, ale również w innych miastach Polski.

PAP/RIRM

drukuj