Szczecin: trwa protest ws. zatrzymanych rolników

Przed szczecińską prokuraturą w dalszym ciągu protestują rolnicy. W ten sposób solidaryzują się ze swoimi kolegami zatrzymanymi przez Centralne Biuro Śledcze. Aresztowani gospodarze bronili polskiej ziemi przed wykupem przez obcokrajowców.

Związkowcy z Rolniczej „Solidarności” domagają się uwolnienia zatrzymanych rolników.

Edward Kosmal, przewodniczący NSZZ „S” RI w województwie zachodniopomorskim, podkreśla, że waga tych oskarżeń nie jest tak wielka, by aresztowani nie mogli odpowiadać z wolnej stopy. Jak mówi, jest to prowokacja wobec obrońców polskiej ziemi.

– Mamy opinię prawną prawników, że te zarzuty są praktycznie bezpodstawne. Solidaryzując się z tymi rolnikami, nie chcemy ich zostawić. Niestety część rolników nie wyszła za kaucją i jest zastosowany areszt na 2 miesiące. To jest bulwersujące – komentuje Edward Kosmal.

Edward Kosmal dodaje, że docierają do nich informacje, iż premier będzie chciała spotkać się z rolnikami. Jeżeli rolnicy nie opuszczą aresztu, do protestu przyłączy się także pracownicza „Solidarność”.


RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl