Szczątki ofiar zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej wykorzystywane jako pomoc naukowa

Ośrodki naukowe w Europie Zachodniej do dziś w celach naukowych wykorzystują szczątki ofiar osób, które zostały zamordowane przez Niemców podczas II wojny światowej. „Gazeta Polska Codziennie” informuje, że Niemcy handlowali szczątkami Polaków. Chodzi m.in. o  czaszki, pojedyncze kości czy całe szkielety.

Niemieccy naziści przeprowadzali wiele badań na więźniach obozów koncentracyjnych, które zazwyczaj kończyły się śmiercią. Z wyników tych eksperymentów korzystają dziś międzynarodowe koncerny farmaceutyczne.

Historyk prof. Wojciech Polak przypomina, że Niemcy m.in. przerabiali ludzki tłuszcz na mydło. Naukowiec mówi tu wręcz o przemyśle, jaki stworzyli hitlerowcy.

– Niemcy w haniebny sposób zasłynęli z tego rodzaju praktyk. Były to incydenty przerabiana ludzkich zwłok na mydło (wykorzystania tłuszczu ludzkiego). Wiemy też o słynnych przypadkach robienia w obozach koncentracyjnych abażurów z tatuowanej ludzkiej skóry. W Oświęcimiu działał cały przemysł specyficznego wykorzystywania ludzkich szczątków: włosów, które używano do produkowania smarów do maszyn. Poza tym wyrywano złote zęby, złote mostki, żeby odzyskiwać złoto. Przy okazji funkcjonowania obozów koncentracyjnych – obozów śmierci – Niemcy wykorzystywali na ogromną skalę zwłoki ludzkie – akcentuje Wojciech Polak.

Informacje te były przez wiele lat przemilczane. W wielu laboratoriach na świecie mogą być przetrzymywane eksponaty wykonane ze szczątków ofiar niemieckich obozów zagłady. Co jakiś czas takie rzeczy pojawiają się także na aukcjach internetowych.

Podczas II wojny światowej w obozach zagłady zginęło ponad 3 mln Polaków. W samym Auschwitz było ich ponad 60 tys.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl