fot. twitter.com/szczepan_wojcik

Sz. Wójcik: oczekujemy wspólnego działania i wspólnych wniosków w walce o polskie rolnictwo

Jako rolnicy i przedstawiciele różnych związków branżowych oczekujemy wspólnego działania i wspólnych wniosków w walce o polskie rolnictwo – mówi Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.  

Wczoraj w Warszawie miało miejsce pierwsze posiedzenie Porozumienia Rolniczego tj. stałej platformy do wypracowywania rozwiązań w rolnictwie.

Na spotkanie, które zainaugurował i swoim patronatem objął prezydent Andrzej Duda, przybyli przedstawiciele resortu rolnictwa, agencji rządowych oraz 168 organizacji związanych z rolnictwem, przetwórstwem i handlem.

Szczepan Wójcik podkreśla, że tylko wspólne działanie może doprowadzić do tego, że nasze rolnictwo będzie konkurencyjne na polskim i światowym rynku.

– My, jako rolnicy, przedstawiciele różnych związków branżowych, oczekujemy przede wszystkim wspólnego działania na rynku polskim i światowym. Bowiem tylko wspólne działanie może doprowadzić do tego, że będziemy konkurencyjni w walce z dużymi konkurentami na rynkach zachodnich o bardzo duże rynki, które na dobrą sprawę są nam potrzebne jako dla producentów żywności. Cieszymy się, że takie spotkanie mogło się odbyć i mamy nadzieję, że będzie ich więcej – wskazuje Szczepan Wójcik.

Porozumienie Rolnicze to inicjatywa organizacji rolniczych między innymi Krajowej Rady Izb Rolniczych. Ma pomóc w debacie nad zmianami w polskim rolnictwie.

W ramach Porozumienia mają powstać wnioski i zalecenia, które będą podstawą do zmian legislacyjnych.

RIRM

drukuj