twitter.com/Straz_Graniczna

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż niebezpieczna

Minionej doby na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 174 próby jej nielegalnego przekroczenia. Migranci rzucali w polskich funkcjonariuszy kamieniami. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 35 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Odkąd reżim Aleksandra Łukaszenki wykorzystuje nielegalnych migrantów do wywołania kryzysu w Europie, polscy funkcjonariusze mają pełne ręce roboty.

– Minionej doby na granicy polsko-białoruskiej odnotowaliśmy 174 próby jej nielegalnego przekroczenia. Wydanych zostało 66 postanowień o obowiązku opuszczenia terytorium Polski – przekazała rzecznik Straży Granicznej, ppor. Anna Michalska.

W poniedziałek doszło do kolejnych prób siłowego sforsowania granicy.

– Pierwsze około godziny 21.00 na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Białowieży. Tam grupa 50 osób zebrała się w pobliżu granicy, aby ją nielegalnie przekroczyć – wskazała ppor. Anna Michalska.

Nagranie z rejonu Białowieży opublikowało Ministerstwo Obrony Narodowej:

Migranci rzucali w polskie służby kamieniami oraz innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Atak wspierały białoruskie służby. Polskie wojsko i Straż Graniczna udaremniły migrantom nielegalne przejście przez naszą granicę. Na miejscu cały czas pomagają także funkcjonariusze policji.

„Wczoraj funkcjonariusze polskiej policji zatrzymali sześć osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to dwaj obywatele Uzbekistanu i obywatele Kazachstanu, Turcji, Sri Lanki i Polski. Kurierzy chcieli przewieźć dwadzieścia trzy osoby” – przekazała na Twitterze podlaska policja.

Sytuacja na miejscu jest niebezpieczna. Stąd nie dziwią takie obrazki:

Wybuch radości, łzy szczęścia i ulgi, że tata policjant cały i zdrowy wrócił do domu po kilku tygodniach służby na granicy – czytamy w opisie do filmu udostępnionego przez Polską Policję.

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy wciąż jest wykorzystywany przez Białoruś i Rosję do ataku propagandowego na Polskę. Choć wciąż jest niebezpieczny, to jednak powoli traci na sile. Z Mińska odleciał w poniedziałek kolejny samolot ze stu osiemnastoma nielegalnymi imigrantami z Bliskiego Wschodu – poinformował rzecznik koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

– Te osoby podejmowały próby przedostania się na Zachód, ale w związku z twardą postawą strony polskiej zdecydowały się na powrót do swoich krajów ojczystych. Podobny lot jest organizowany w dniu dzisiejszym z lotniska w Mińsku – podkreślił rzecznik koordynatora służb specjalnych.

Jedno z białoruskich biur podróży, które pomagało w sprowadzaniu nielegalnych imigrantów na Białoruś, szuka obecnie chętnych powrotu do Iraku i Syrii. Taki lot ma być organizowany w najbliższych dniach.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl