PAP/EPA

Sytuacja epidemiczna na świecie

Koronawirus nie odpuszcza. W ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce ponad 700 nowych przypadków. Liczba zakażeń rośnie także za granicą. Część państw postanowiła powrócić do niektórych restrykcji.

Ostatniej doby przeprowadzono w Polsce prawie 29 tysięcy testów na obecność koronawirusa. 735 próbek dało wynik pozytywny. Zmarło także kolejnych 17 pacjentów. Epidemia nie daje spokoju także za granicą. W Korei Południowej odnotowano najwięcej nowych zakażeń od początku marca.

– W ciągu ostatniej doby odnotowano 283 nowe potwierdzone przypadki wśród lokalnych społeczności – mówił King Kang-Lip, wiceminister zdrowia Korei Południowej.

We Włoszech wprowadzono obowiązkowe testy na koronawirusa lub kwarantannę dla przyjezdnych z Grecji, Hiszpanii, Chorwacji i Malty.

– Jestem już po badaniu, ponieważ dwa dni temu wróciłem z Grecji. Ustawiłam się w kolejce i czekałem około pół godziny. Kazali mi usiąść, okazać dokumenty, następnie zrobili test i teraz czekam na jego wynik – powiedział Alan Almand, mieszkaniec Włoch.

Wracają także obowiązkowe maseczki, również w otwartych przestrzeniach. Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje w zatłoczonych miejscach od godziny 18.00 do 6.00 rano.

We Francji liczba dziennych zakażeń oscyluje w granicach 2 tysięcy. Tam władze wprowadzają nakaz noszenia maseczki w miejscu pracy.

– Musimy umożliwić ludziom przychodzenie do pracy, pozwolić im wrócić do normalnego życia, jednocześnie robić to, co konieczne, aby ludzie nie chorowali – podkreśliła Emilie Bauchere, dyrektor firmy.

W Brazylii w ciągu jednej doby wykryto koronawirusa u 47 tysięcy osób. W USA ponad 35 tysięcy nowych zakażeń. Dotychczas na całym świecie na COVID-19 zachorowało ponad 22 miliony ludzi. Prawie 800 tysięcy zmarło.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl