Syryjskie Obserwatorium: ponad pół miliona zabitych w wojnie w Syrii

Około 511 tys. ludzi zginęło od rozpoczęcia w 2011 roku wojny domowej w Syrii – poinformowała Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, organizacja z siedzibą w Londynie monitorująca ten konflikt.

Obserwatorium, które dysponuje siecią kontaktów w Syrii, sprecyzowało, że zidentyfikowało ponad 350 tys. zabitych, w pozostałych przypadkach nie ustalono tożsamości ofiar.

Około 85 proc. ofiar śmiertelnych stanowią cywile, którzy zginęli z rąk sił syryjskiego reżimu i jego sojuszników – podało Obserwatorium. Syryjska armia, którą od 2015 roku wspiera jej największa sojuszniczka Rosja, używa w dużej mierze sił powietrznych.

Konflikt w Syrii rozpoczął się po masowych protestach 15 marca 2011 roku przeciwko władzy prezydenta Baszara el-Asada. Wojna domowa przerodziła się w konflikt z udziałem potęg regionalnych i światowych. Ponad połowa populacji Syrii, liczącej według różnych źródeł od 18 do 22 mln ludzi, została zmuszona do opuszczenia swoich domów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl