fot. twitter.com

Syria: Atak w Damaszku – co najmniej dwóch zabitych, sześć osób rannych

Co najmniej dwie osoby zginęły, a sześć zostało rannych wcześnie rano w ataku na budynek w stolicy Syrii, Damaszku – poinformowała syryjska telewizja państwowa. Nie podano, kto dokonał ataku.

Budynek, które państwowe media określiły jako dom cywilny, znajduje się w pobliżu ambasady Libanu w Mazzie, zachodniej dzielnicy Damaszku, gdzie mieści się Uniwersytet Damasceński i wiele zagranicznych ambasad.

Nie ujawniono, kto dokonał ataku.

Wcześniej media państwowe informowały, że armia syryjska otworzyła ogień do „wrogiego celu” nad Darają – przedmieściami położonymi na południowy zachód od Damaszku. Zdjęcia opublikowane przez państwową agencję informacyjną SANA pokazały uszkodzony dwukondygnacyjny budynek i gruz na samochodach i wokół nich.

Reuters pisze, że w ostatnich latach siły Izraela przeprowadziły setki ataków w Syrii przeciwko swym zażartym wrogom w regionie: Iranowi i Hezbollahowi – wspieranej przez ten kraj i Syrię radyklanej szyickiej organizacji z Libanu. Izrael nazywa ich największym zagrożeniem u swoich granic.

I tak np. w sierpniu br. izraelskie lotnictwo przeprowadziło atak na irańskie obiekty militarne i szyickie bojówki w pobliżu Damaszku, które według armii Izraela przygotowywały się do realizacji planów ataków z terytorium Syrii na obiekty w Izraelu.

W konflikcie syryjskim Iran pozostaje bliskim sojusznikiem prezydenta Syrii Baszara el-Asada, prowadzącego w swoim kraju ofensywę przeciwko rebeliantom i dżihadystom.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl