fot. PAP/EPA

Trzeci patrol sił tureckich i rosyjskich w północno-wschodniej Syrii

Tureccy i rosyjscy żołnierze przeprowadzają dziś trzeci wspólny patrol w północno-wschodniej Syrii w ramach porozumienia między Ankarą a Moskwą, które zmusiło syryjskich bojowników kurdyjskich do wycofania się z obszarów graniczących z Turcją.

Ministerstwo obrony Turcji poinformowało, że wojska patrolują region między kurdyjskimi miastami Al-Kamiszli i Derik, na wschód od Eufratu. Resort przekazał, że patrole są wspierane z powietrza przez drony, ale nie podano więcej szczegółów.

W zeszłym miesiącu Turcja zaatakowała północno-wschodnią Syrię, aby wypchnąć stamtąd syryjskich bojowników kurdyjskich, których Ankara uważa za zagrożenie dla bezpieczeństwa w związku z powstaniem kurdyjskim na terenie Turcji.

Umowa z Rosją i odrębna umowa ze Stanami Zjednoczonymi zatrzymała ofensywę turecką. Patrole mają na celu umożliwienie Turcji upewnienie się, że kurdyjscy bojownicy opuścili obszar przygraniczny.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl