Święto świętych Młodzianków Męczenników

Dziś przypada Święto Młodzianków Męczenników. Uroczystość upamiętnia Rzeź Niewiniątek dokonaną na rozkaz namiestnika Galilei Heroda w Betlejem. Z tej okazji w wielu miastach Polski sprawowane będą Eucharystie w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych.

Członkowie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia apelują, aby dziś w sposób szczególny modlić się w intencji życia.

– Federacja Ruchów Obrony Życia od kilkunastu lat wzywa, zachęca do celebracji Święta Młodzianków Męczenników. W wielu miejscach ta celebracja jest szczególna. Dlaczego to czynimy? Dlatego, że pamiętamy komu jest to święto poświęcone – młodziankom, dzieciom, które zostały przed wiekami zamordowane. Dzisiaj ten problem ma inne oblicze. Ma oblicze aborcji, eutanazji, ma oblicze środków poronnych, które są proponowane nawet młodym ludziom. Ono przypomina o tym, co się dzieje współcześnie. Zachęcamy, żeby z jednej strony przepraszać za wszystkie te działania, które są przeciwko życiu, ale też żeby zdać sobie sprawę jak wielkim darem życia zostaliśmy obdarowani – mówił Antoni Szymański, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

W święto świętych młodzianków w wielu miejscach w Polsce odprawiane będą Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych.

– W Gdańsku Msza św. będzie celebrowana w kościele św. Brygidy o 18.30. Podczas tej Mszy św. będą składane m.in. przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Od wielu lat ma to miejsce w tym kościele. Następnie wychodzimy ze świecami i przechodzimy do bazyliki Mariackiej, gdzie trwa modlitwa przed figurą Matki Bożej Pięknej. Nigdy nie brakuje ludzi, którzy przystępują do duchowej adopcji. Mam nadzieję, że i w tym roku bardzo duża grupa przystąpi. Jest to święto poświęcone również obronie ludzkiego życia – podkreślał Antoni Szymański.

RIRM

drukuj