Święto Caritas Archidiecezji Katowickiej

Dziś w bazylice św. Antoniego w Rybniku odbędzie się spotkanie wszystkich angażujących się w parafialnych Zespołach Caritas. Zaproszone są dzieci i młodzież należąca do Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami oraz pracownicy archidiecezjalnej Caritas z podopiecznymi. Spotkanie poprowadzi metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc.

W II Niedzielę Wielkanocną Kościół katolicki obchodzić będzie Święto Miłosierdzia Bożego, a w Polsce rozpocznie się 69. Tydzień Miłosierdzia. Jest to równocześnie święto Caritas, która jako katolicka struktura charytatywna działa na płaszczyźnie międzynarodowej, narodowej, diecezjalnej i parafialnej, otwierając nasze oczy i serca na potrzeby bliźnich.

W tym roku przypada również 25-lecie działalności Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Trudno w kilku słowach ogarnąć całe dobro i wszystkie dzieła miłosierdzia przez nią podjęte i spełnione. Oprócz parafialnych zespołów wolontariuszy Caritas prowadzi 80 placówek udzielających profesjonalnej pomocy około 15 tysiącom podopiecznych – podkreślił ks. abp Wiktor Skworc.

Warto przypomnieć, że pod opieką Caritas działają m.in. hospicja i „Okna Życia” . Jest to kosztowna działalność dlatego każdy ma możliwość wspierania działalności Caritas.

 – Działalność tę można wesprzeć odpisem 1% podatku na Fundację Caritas Katowice. Ten gest, o który serdecznie proszę wszystkich diecezjan sprawi, że solidarnie pomnożymy chleb podawany przez archidiecezjalną Caritas potrzebującym rodzinom, bezrobotnym i bezdomnym – akcentował metropolita katowicki w komunikacie odczytanym we wszystkich parafiach archidiecezji.

 

Program spotkania w Rybniku:

11.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i św. Antoniego

11.30 – konferencja dyrektora Caritas

12.00 – uroczysta Pontyfikalna Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem

Metropolity Katowickiego ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca

Ok. 13.15 – wspólny poczęstunek w salkach katechetycznych

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl