PAP/EPA.

Świat znosi restrykcje wprowadzone w wyniku pandemii

Świat znosi restrykcje wprowadzone w wyniku pandemii koronawirusa. Życie powoli wraca do normy.

Każdego dnia rośnie liczba chorych na COVID-19. Dotychczas na całym świecie zaraziły się prawie 4 miliony osób. Spośród nich wyleczono 1 milion 300 tysięcy pacjentów, a 270 tysięcy zmarło. Epidemia częściowo została opanowana, dlatego wiele państw postanowiło znieść część restrykcji.

Austria za równy tydzień otworzy pierwsze restauracje i kawiarnie.

– Otwarcie działalności gastronomicznej będzie miało pewne ograniczenia i pewne wytyczne, ale najważniejsze jest to, że będzie ona odblokowana już 15 maja – poinformował kanclerz Austrii Sebastian Kurz.

Tamtejszy rząd rozważa jednocześnie ponowne otwarcie granic swojego państwa.

– Chcemy Europy bez wewnętrznych granic, otwartej na te kraje, z którymi jest to możliwe z punktu widzenia ochrony zdrowia. Niemcy mają podobny wskaźnik zakażeń jak Austria. Jestem pewien, że wraz z Niemcami uda nam się znaleźć rozwiązanie, które umożliwi ponowne otwarcie granic w ciągu najbliższych kilku tygodni, tak aby ludzie mogli ponownie podróżować tego lata – zapowiedział Sebastian Kurz.

W Hiszpanii otwarto małe parki i zezwolono mieszkańcom na spacery i aktywność fizyczną.

– Myślę, że pomoże to podnieść na duchu i nieco poprawić atmosferę społeczną – powiedział mieszkaniec Madrytu.

Wiele osób jest już zmęczonych społeczną izolacją. Pandemia koronawirusa trwa od końca ubiegłego roku. Pierwsze przypadki pojawiły się w grudniu w chińskim mieście Wuhan. Niemiecki wywiad wykluczył powstanie koronawirusa w warunkach laboratoryjnych. Tak twierdzą też specjaliści z Francji.

– Moim zdaniem, wszystkie dyskusje na temat koronawirusa, który rzekomo został stworzony przez człowieka, są fantazją. Powinniśmy skoncentrować się na poszukiwaniu rozwiązań dla COVID-19, znalezieniu lekarstwa i wzmocnieniu testów, a co najważniejsze – powinniśmy dokonać postępu w zakresie szczepionek – stwierdził Benjamin Davido, francuski specjalista ds. zakażeń.

Wcześniej prezydent USA Donald Trump sugerował, że chiński koronawirus może być wytworem działalności człowieka. Zdania w tej sprawie nie zmienił. I cały czas winą za światową pandemię obarcza Chiny. W Stanach Zjednoczonych dotychczas zaraziło się 1 milion 200 tysięcy osób. 75 tysięcy Amerykanów zmarło.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl