fot. PAP/Leszek Szymański

Deszczowo na północy i południu Polski

Jak informuje IMGW, Europa Centralna oraz Południowo-wschodnia będą pod wpływem wyżu. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

Na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, a w rejonach podgórskich Karpat możliwy przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 17 st.C do 22 st.C; chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 15 st.C do 16 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich, tylko na południowym zachodzie słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane lub duże. Nad ranem na Pomorzu i gdzieniegdzie na południowym zachodzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Lokalnie na północnym wschodzie możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 5 st.C do 10 st.C; chłodniej na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich od 2 st.C do 4 st.C. Na północnym wschodzie miejscami spadek temperatury przy gruncie do -3 st.C. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl