fot. mswia.gov.pl

Sulęczyno kolejną gminą z dotacją MSWiA na naprawę infrastruktury po nawałnicy

Sulęczyno jest drugą z 10 gmin, którym resort spraw wewnętrznych i administracji przyznał promesy na remont uszkodzonych dróg po ubiegłorocznej nawałnicy, jaka przeszła przez województwo pomorskie. Władze gminy Sulęczyno otrzymały na ten cel ponad 1 mln 200 tys. zł.

Umowa w tej sprawie została podpisana w czwartek przez wojewodę pomorskiego Dariusza Drelicha i wójta Sulęczyna Bernarda Gruczę.

Przyznane środki pozwolą władzom gminy na wykonanie trzech zadań, głównie naprawy dróg – mówił wojewoda pomorski Dariusz Drelich w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

– Byłem w Sulęczynie i tam rzeczywiście drzewa, które spadały, powodowały uszkodzenia w wielu miejscach dróg. Naprawa ulic, które w tej chwili są w realizacji, to bardzo ważne zadania. Przy okazji zostały uszkodzone odwodnienia tych dróg, więc przy każdym deszczu mogą powstawać bardzo duże utrudnienia w ruchu. Po zrealizowaniu zadań wszystkie uszkodzenia w Sulęczynie zostaną naprawione – wskazał Dariusz Drelich.

Łączna kwota, jaką w tym roku MSWiA przyznało poszkodowanym w wyniku nawałnic gminom woj. pomorskiego, sięga ponad 43,5 mln zł. Wysokość udzielanych dotacji stanowi 80 proc. wartości zgłoszonych zadań.

RIRM

drukuj