fot. PAP/Lech Muszyński

Tatry: Niebezpieczna nawałnica i burze

W nocy ze środy na czwartek nad Tatrami przeszła nawałnica i gwałtowna burza z setkami wyładowań. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich w ciągu ostatniej doby spadło 30 litrów wody na m2.

Burza w Tatrach rozpętała się tuż przed północą. W Zakopanem stacja IMGW odnotowała prędkość wiatru dochodzącą do 90 km/h, a na Kasprowym Wierchu wiało z prędkością przekraczającą 110 km/h.

W Zakopanem tylko w dwie godziny spadło 10 litrów wody, a w momencie największej nawałnicy, tylko w ciągu dwóch minut spadło tu 5 litrów wody na m2. Po północy nastąpiły także spektakularne wyładowania atmosferyczne, głównie chmurowe. Stacja IMGW odnotowała nawet kilka błysków na sekundę.

Zakopiańska straż pożarna odnotowała blisko 50 zgłoszeń, głównie do usuwania z dróg połamanych drzew i gałęzi.

Po upalnych dniach nawałnica przyniosła na Podhale znaczne ochłodzenie. W Zakopanem termometry rano wskazywały 19 st. C.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl