Studenci WSKSiM wyruszają do grobu Jana Pawła II

Jezu, wierzę! Ale zaradź memu niedowiarstwu! – pod tym hasłem, studenci WSKSiM rozpoczną dziś IX pielgrzymkę do Rzymu.

W tym roku udają się w sposób szczególny na prośbę Ojca św. Benedykta XVI, by w Roku Wiary umocnić swoją wiarę. Studenci będą przy grobie świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz bł. Ojca św. Jana Pawła II, a także w wielu świętych miejscach Włoch. Coroczna pielgrzymka studentów do grobu Jana Pawła II jest już tradycją WSKSiM.

 – Byliśmy na placu świętego Piotra, gdy Pan powoływał Ojca Świętego Jana Pawła do swego domu, byliśmy na jego beatyfikacji. Tak zrodziła się tradycja pielgrzymowania. Centrum naszego pielgrzymowania, jak każdego pielgrzymowania, jest  Eucharystia.  Pierwszą Eucharystię sprawujemy w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, jak w każdy czwartek o 12:00 i wtedy rozpoczynamy nasze pielgrzymowanie – powiedział o. Benedykt Cisoń CSsR, organizator pielgrzymki i opiekun studentów.

Spiazzi, Mediolan, Turyn, Genua, Florencja, Rzym, Asyż, Bolonia. To tylko  niektóre z miejsc, które nawiedzą młodzi pielgrzymi z Torunia.

Będziemy celebrować Eucharystię m.in. w Katedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mediolanie oraz w Centrum Świętego Jana Bosko w Turynie. Oddamy cześć relikwiom Całunu Turyńskiego, nawiedzimy dom Krzysztofa Kolumba w Geniu.  W Rzymie sprawować będziemy Mszę Świętą przy grobie  Świętego Piotra. Ostatnim miejscem, które nawiedzimy będzie Asyż, bo Ojciec św. Franciszek jako imię obrał imię Świętego Biedaczyny z Asyżu. W drodze powrotnej zatrzymamy się na Polskim Cmentarzu wojennym w Bolonii, by oddać cześć, zapalić znicz i złożyć kwiaty – dodał o. Benedykt.

Wśród uczestników pielgrzymki są studenci różnych kierunków i roczników studiów, a także absolwenci WSKSiM. Niektórzy jadą już po raz kolejny, a niektórzy dopiero przecierają pielgrzymi szlak.

W tym roku wyruszam do Rzymu już po raz drugi. Chcę razem z innymi studentami WSKSiM modlić się przy grobie naszego Ojca św. Jana Pawła II. To dla mnie szczególny czas łaski. Tegoroczna pielgrzymka ma dla mnie jeszcze większe znaczenie ponieważ będę miała możliwość spotkać się z Ojcem św. Franciszkiem. Nie ukrywam też, że moją ciekawość budzi Mediolan, a tam najsłynniejszy teatr na świecie La Scala – powiedziała Paulina Kościółek, studentka II rok dziennikarstwa.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl