Studenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej uczcili bł. ks. Jerzego Popiełuszko

Studenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uczcili rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

To coroczna tradycja. Studenci wraz z wykładowcami toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej udali się do Górska, by upamiętnić 37. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W miejscu porwania kapelana „Solidarności”, gdzie stoi biały betonowy przewrócony krzyż, studenci złożyli kwiaty i zapalili znicz.

Życie bł. ks. Popiełuszki było krzyżem. Tak jak Chrystus, podarował swoje życie, abyśmy byli zjednoczeni – podkreślił rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– Obecnością w Górsku, w miejscu, gdzie został porwany ks. Jerzy Popiełuszko, chcemy niejako dać przesłanie: „Kochani Polacy, chcemy być rodziną, ale nigdy z pominięciem krzyża”. Ten krzyż Chrystusowy nas obejmuje i uczy nas jaka jest droga do wolności poprzez prawdę i służbę drugiemu człowiekowi – mówił duchowny.

Pod pomnikiem społeczność akademicka odmówiła dziesiątkę Różańca Świętego. Obchody zakończyła akademicka Msza św. sprawowana w Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu.

TV Trwam News

drukuj