fot. PAP/EPA

Strona niemiecka zawróciła na terytorium Polski ponad 3,5 tys. cudzoziemców

Od początku bieżącego roku do końca maja na całej zachodniej granicy Polski strona niemiecka zatrzymała 7371 cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę polsko–niemiecką – podał w piątek Lubuski Urząd Wojewódzki.

Strona niemiecka zawróciła na terytorium Polski 3578 osób, z czego 2238 to obywatele Ukrainy. Czynności administracyjne wszczęto wobec 549 osób.

Dane pochodzą z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Policyjnych, Granicznych i Celnych w Świecku.

W piątek w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody Marka Cebuli z marszałkiem województwa lubuskiego, Marcinem Jabłońskim, oraz przedstawicielami policji, Straży Pożarnej, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, KAS oraz ITD.

„Celem spotkania było omówienie sytuacji związanej z przepływem ludności przez województwo lubuskie, w tym sytuacji na granicy” – powiedział dyrektor gabinetu wojewody lubskiego, Sławomir Pawlak.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl