fot. pixabay.com

Kanada pomaga ukraińskim uchodźcom

Rząd Kanady otworzył centrum informacyjne dla ukraińskich uchodźców na terenie Polski. Minister imigracji, uchodźców i obywatelstwa, Sean Fraser, oficjalnie uruchomił je w środę w Warszawie.

Centrum informacyjne działa przy otwartym w kwietniu bieżącego roku Kanadyjskim Centrum Operacji Biometrycznych (Canadian Biometric Operations Centre), gdzie od ukraińskich uchodźców aplikujących o kanadyjskie wizy pobierane są dane biometryczne. Centrum znajduje się na terenie warszawskiego Global EXPO Centrum, udziela informacji o imigracji do Kanady dla ukraińskich uchodźców.

Drugie centrum operacji biometrycznych działa od środy w Berlinie. Jak napisano w rządowym komunikacie, centra w Warszawie i Berlinie są w stanie dziennie przyjąć dane biometryczne od ok. 6600 osób.

„Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami i sojusznikami Kanada nadal będzie czynić wszystko co może, by pomagać Ukraińcom uciekającym przed wojną Putina. Dziękuję rządowi Polski za wsparcie dla naszych operacji w Warszawie” – powiedział cytowany w komunikacie Sean Fraser.

Kanada zobowiązała się do przyjęcia wszystkich Ukraińców, którzy zamierzają skorzystać z oferowanej pomocy. Dotychczas, jak poinformowano w rządowym komunikacie, wpłynęło 180 tys. wniosków, wydano pozytywne decyzje dla 71 tys. osób. Polska jest jednym z krajów, w których placówki dyplomatyczne Kanady przyjmują od ukraińskich uchodźców wnioski wizowe w uproszczonym trybie, czyli w ramach tzw. programu CUAET, który został ogłoszony w drugiej połowie marca. Działania na rzecz ukraińskich uchodźców w Polsce wspiera od połowy kwietnia grupa ok. 100 kanadyjskich żołnierzy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl