Ukraina bez zmian w konstytucji?

Mimo nacisków ze strony Moskwy, parlament w Kijowie prawdopodobnie nie przyjmie zmian w konstytucji, które nadadzą tzw. specjalny status opanowanym przez prorosyjskich separatystów obszarom w Donbasie. 


Z każdym dniem oddala się perspektywa przeprowadzenia w Donbasie wyborów samorządowych, które przewidziane są w mińskich porozumieniach pokojowych. Tym samym zmniejszają się szanse – zrealizowania podejmowanych przez Rosjan – prób przerzucenia odpowiedzialności na Ukrainę za zniszczony przez wojnę Donbas.

Kijów postanowił grać na zwłokę i wykorzystuje pogłębiającą się zapaść Rosji. Ukraińskie władze chcą odłożyć zmiany w konstytucji na możliwie jak najdłuższy czas – tak, by zostały utrzymane sankcje wobec Rosji – i doczekać takiego momentu, kiedy Moskwa będzie na tyle słaba, że nie będzie mogła rozmawiać z Ukrainą z pozycji siły.

Zdaniem wielu ekspertów gra prowadzona przez Kijów nie grozi eskalacji konfliktu w Donbasie, ale z pewnością nie jest na rękę Zachodowi. Przypomnijmy, że Rosjanie do tej pory nie wykonali ani jednego punktu z zawartych porozumień. Nie doszło do wstrzymania ognia, wycofania wojsk, ani wymiany zakładników. Ukraina postanowiła nie wypełniać kolejnych punktów mińskiej umowy, skoro nie robi tego strona przeciwna.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl