fot. PAP/Leszek Szymański

Międzynarodowa konferencja ministrów ds. uchodźców

W Warszawie odbędzie się dziś międzynarodowa konferencja ministrów ds. uchodźców. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Mariusza Kamińskiego, szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

W Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona państwom, które najbardziej angażują się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Przyjadą m.in. ministrowie z Rumunii, Węgier, Słowacji i Mołdawii oraz państw graniczących z Ukrainą. Zjawią się również ministrowie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii i Czech, które także doświadczają napływu uchodźców wojennych.

Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA, który pełni funkcję pełnomocnika ds. uchodźców wojennych z Ukrainy, przekazał, że konferencja będzie pierwszym takim spotkaniem, w którym nastąpi wymiana informacji i doświadczeń.

„W naszych krajach mamy wiele nowych wyzwań, część spraw wymaga rozwiązań systemowych” – przekazał Paweł Szefernaker.

Statystyki pokazują, że od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę 5 mln 700 tys. uchodźców opuściło kraj. W głównej mierze są to kobiety z dziećmi.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1523186573193318400

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl