fot. PAP

Strażacy interweniowali ponad 240 razy po wichurach

W niedzielę do 14.00 strażacy uczestniczyli w 242 interwencjach związanych z silnym wiatrem – poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Od soboty takich akcji było ponad 500.

Jak przekazał Frątczak, do godziny 14.00 były łącznie 242 interwencje związane z silnym wiatrem, w tym 78 w woj. mazowieckim, 32 w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim oraz 27 w podlaskim. Od soboty strażacy interweniowali 554 razy.

Działania polegały głównie na usuwaniu powalonych przez wichurę drzew.

Przed wiatrami osiągającymi w porywach 110 km/h ostrzegło w niedziele Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alerty drugiego stopnia obowiązują w 10 województwach.

RCB zaleciło, by mieszkańcy terenów objętych ostrzeżeniami w miarę możności zostali w domu oraz zabezpieczyli rzeczy, które porwane wiatrem mogą stwarzać zagrożenie. Centrum przypomniało, że ze względu na silny wiatr mogą pojawić się przerwy w dostawie prądu.

IMGW przewiduje porywisty wiatr także na poniedziałek.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl