Strach przed obecnością TV Trwam na MUX1

Przyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie stało się solą w oku dla środowisk liberalno-lewicowych. Tuż przed pielgrzymką Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę na łamach „Gazety Wyborczej” dominikanin o. Tomasz Dostatni zaatakował katolicką stację oraz  TV Trwam.

Zakonnik na łamach antykatolickiej gazety próbuje zarzucić Radiu Maryja, że przedstawia fałszywą wizję Kościoła, dzieli katolików i zamyka się na jakikolwiek dialog. Stwierdza, że przyznanie koncesji TV Trwam nic dobrego nie wróży. Ponadto podkreśla, że to KEP bierze na siebie odpowiedzialność za program TV Trwam skoro udzieliła tak mocnego poparcia Fundacji Lux Veritatis.

Na tym jednak nie koniec oszczerstw według dominikanina język Ewangelii w Radiu Maryja jest często zamieniany na język walki, nienawiści i wrogości do innych.

Kościół w tej wersji – jak czytamy w artykule – zamiast twarzy ewangelicznej doświadczonej Soborem Watykańskim II ukazuje twarz nacjonalistyczną, politykierską i ksenofobiczną”. Na pewno nie w duchu papieża Franciszka, nie mówiąc o Janie XXIII czy Jana Pawła II.

Z wielkim smutkiem na wypowiedź o. Tomasza Dostatniego patrzy medioznawca prof. Krystyna Czuba. Smutek jest tym większy, że autorem artykułu jest kapłan – akcentuje profesor.

To jest niechrześcijańska postawa. To jest postawa człowieka, który wewnętrznie nie okazuje życzliwości. A Pan Jezus wymaga od nas wszystkich życzliwości nawet do swoich nieprzyjaciół. Jeżeli o tym nie pamięta to jest to temat do wielkiego rachunku sumienia, ponieważ czyni to publicznie. Myślę, że działa na korzyść nieprzyjaciół Kościoła. Pan Bóg będzie go za to sądził. My – jako ludzie mamy prawo go również oceniać, ponieważ jest to publiczna wypowiedź. Myślę, że o. Dostatni zasługuje na to, żebyśmy go  nie tylko ocenili, ale gorąco się za niego pomodlili. Kierujmy do swoich nieprzyjaciół: „Zło dobrem zwyciężaj”  – podkreśliła prof. Krystyna Czuba

Zakonnik twierdzi, że wiele osób odpycha od Kościoła działalność tego środowiska. A młodzież staje się antyklerykalna i antykościelna w wyniku spotkania się z tym środowiskiem.

„Biorąc pod uwagę moją pracę z młodzieżą z WSKSiM słowa o. Tomasza Dostatniego są napisane na zamówienie” – akcentuje prof. Krystyna Czuba, wykładowca WSKSIM w Toruniu.

Dzisiaj być chrześcijaninem, a jeszcze być z Radiem Maryja to duże wyzwanie. Młodzież nie tylko nie jest antyklerykalna, ta młodzież służy Kościołowi. Młodzież jest przygotowana do tego co robi, jest kompetentna –to piękna młodzież – zaznaczyła prof. Krystyna Czuba.

RIRM

drukuj