fot. Mateusz Marek

Stowarzyszenie Godność staje w obronie TV Trwam

Gdańskie Stowarzyszenie Godność staje w obronie TV Trwam. Byli więźniowie polityczni wysyłają list do KRRiT, domagając się zaprzestania dyskryminacji katolickich mediów. W ten sposób wyrażają solidarność z uczestnikami sobotniej manifestacji w obronie katolickiej stacji.

TV Trwam, która tyle miesięcy walczyła o należne miejsce na cyfrowym multipleksie, w minioną sobotę po raz kolejny podjęła walkę o należne jej prawa.  Chodzi o karę finansową w wysokości 50 tys. zł, którą nałożyła Krajowa Rada za relację z ubiegłorocznego Marszu Niepodległości. List w obronie wolnych mediów do KRRiT wystosowało Gdańskie Stowarzyszenie Godność. Byli więźniowie polityczni lat 80 zrzeszeni w stowarzyszeniu nie mogą zgodzić się na to, że w wolnej i demokratycznej Polsce, szczególnie media katolickie są karane przez Krajową Radę. Andrzej Osipów, wiceprezes Stowarzyszenia, mówił, że z cenzurę powinniśmy skończyć w latach 80.

– Nie może być cenzury w wymianie poglądów. Wymiana poglądów jest normalną formą demokracji. W związku z tym wolne media, a szczególnie media katolickie, które poruszają wątki może niewygodne dla kogoś osobiście, są wartością dla większości naszego narodu – podkreślił Andrzej Osipów, wiceprezes Stowarzyszenia Godność w Gdańsku.

Stowarzyszenie Godność zwraca uwagę, że KRRiT, która powinna stać na straży wolności słowa robi wszystko, aby utrudnić działalność TV Trwam i Radia Maryja.

Nie możemy pozwolić, żeby Radio Maryja i TV Trwam, które przekazują te wartości, które w większości naród podziela, były za to karane – dodał Andrzej Osipów.

KRRiT w obecnym składzie nie reprezentuje Polaków – jak napisano liście – w sposób ostentacyjny zwalcza TV Trwam i Radio Maryja.

 „Nie dostrzega się łamania prawa przez inne prywatne stacje, gdzie drwiło się z tragicznie zmarłego prezydenta i nadal drwi się z polskiego Kościoła i patriotyzmu, gdzie propaguje się aborcje, związki homoseksualne i kazirodcze. Dlatego uważamy, że KRRiT jest stronnicza, angażując się po stronie sił antychrześcijańskich, przez co łamie obowiązujące przepisy prawa” – czytamy w liście.

Stowarzyszenie Godność w wystosowanym do KRRiT liście podkreśla, że TV Trwam i Radio Maryja dobrze wypełniają swoją misję. Dlatego jako katolicy mamy obowiązek bronić tych mediów.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj