fot. zycierodzina.pl

„Stop LGBT” – Fundacja Życie i Rodzina złożyła obywatelski projekt do Sejmu

Fundacja Życie i Rodzina złożyła do Sejmu obywatelski projekt „Stop LGBT”. Zakłada on między innymi zakaz organizowania tzw. parad równości i ochronę symboli religijnych. Pod inicjatywą zebrano ponad 200 tys. podpisów – dwa razy więcej niż wymaga tego ustawa.

Krzysztof Kasprzak, przedstawiciel Fundacji Życie i Rodzina, podkreślił, że to projekt chroniący polskie rodziny i dzieci.

– Cieszymy się z tak dobrego wyniku. Już teraz dziękuję wszystkim obywatelom, którzy pomimo przeszkód, obostrzeń zaangażowali się w tę zbiórkę. Bez Was nie byłoby tego sukcesu. Ta inicjatywa to głos obywateli, którzy chcą chronić polskie rodziny, polskie dzieci przed lewicową agresją, która od lat rozlewa się po polskich ulicach. To cały czas narasta. Mówimy zdecydowane: „Nie!”, chcemy zakazu homomarszy w Polsce i będziemy konsekwentnie się tego domagać. W tym momencie stoi za nami 200 tys. obywateli, którzy ten głos popierają. Nie chcemy więcej „marszy równości” w Polsce, zakażcie tych marszy w Polsce – to głos inicjatywy „Stop LGBT” – wskazał Krzysztof Kasprzak.

Zgodnie z polskim prawem, inicjatywa ustawodawcza przysługuje posłom, Senatowi, prezydentowi, Radzie Ministrów oraz grupie co najmniej 100 tys. obywateli. Projekt obywatelski musi być złożony przez pełnomocnika komitetu inicjatywy ustawodawczej do marszałka Sejmu wraz z podpisami.

Sejm ma trzy miesiące, aby przeprowadzić pierwsze czytanie projektu.

 

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl