fot. flickr.com

Fundacja Życie i Rodzina ma złożyć w Sejmie tysiąc podpisów pod projektem „Stop LGBT”, który wprowadza zakaz tzw. parad równości

W przyszłym tygodniu Fundacja Życie i Rodzina ma złożyć w Sejmie tysiąc podpisów pod obywatelskim projektem „Stop LGBT”, który wprowadza zakaz tzw. parad równości. Ta liczba podpisów jest niezbędna do utworzenia komitetu inicjatywy ustawodawczej.

Jeśli marszałek Sejmu pozytywnie rozpatrzy wniosek w tej sprawie, to inicjatorzy będą mieli trzy miesiące na zebranie pod projektem 100 tys. podpisów.

Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina w rozmowie z Radiem Maryja wskazał, że projekt ma przywrócić normalność i chronić polską rodzinę przed agresją środowisk LGBT.

– Przez ostatni rok towarzyszyliśmy tym paradom i organizowaliśmy kontrmanifestacje, nagrywaliśmy to, co się dzieje podczas parad. Tak naprawdę te parady w większości przypadków to jest zadanie dla prokuratury ze względu na skandaliczne rzeczy, które się tam dzieją – zgorszenie publiczne, profanacje symboli narodowych i religijnych, agresja wobec środowisk konserwatywnych, a przede wszystkim wywracanie polskiego porządku konstytucyjnego. Mamy artykuł, który chroni polską rodzinę, chroni związek kobiety i mężczyzny, i to jest fundament naszego porządku prawnego. Te środowiska nie respektują konstytucji i łamią de facto konstytucję – zwrócił uwagę Krzysztof Kasprzak.

W Sejmie znajduje się też inna inicjatywa ustawodawcza Fundacji Życie i Rodzina. Chodzi o projekt „Zatrzymaj aborcję”, który przewiduje wykreślenie z polskiego prawa możliwości zabicia dziecka poczętego ze względu na podejrzenie ciężkiej nieuleczalnej choroby. Podpisało się pod nim przeszło 830 tys. Polaków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl