Red. W. Gadowski: Polska przetrwa i odrodzi tradycyjne wartości

Polska przetrwa i odrodzi tradycyjne wartości. Jest tylko kwestia czy Polacy już o tym wiedzą. Jeżeli nie wiedzą, to się przekonają. Pewnego dnia wyruszy wielka pielgrzymka z Częstochowy do Santiago de Compostela, która będzie nową krucjatą, krucjatą XXI wieku – powiedział w swoim „Komentarzu Tygodnia” opublikowanym na serwisie YouTube red. Witold Gadowski.

Redaktor w swoim komentarzu dot. Kongresu Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że w USA widać, iż „wszystkie siły świata sprzysięgły się przeciwko konserwatywnemu widzeniu rzeczywistości, ale to nie wystarczy”.

– Polska przetrwa i odrodzi tradycyjne wartości. Jest tylko kwestia czy Polacy już o tym wiedzą. Jeżeli nie wiedzą, to się przekonają. Pewnego dnia wyruszy wielka pielgrzymka z Częstochowy do Santiago de Compostela, która będzie nową krucjatą, krucjatą XXI wieku. Dziś w Kongresie Stanów Zjednoczonych widzę, że to jest konieczne – mówił publicysta w przytoczonym komentarzu z amerykańskiego parlamentu.

Autor „Komentarza Tygodnia” przypomniał postać Wojciecha Janowskiego, honorowego konsula Rzeczpospolitej Polskiej w Monaco w latach 2007-2014.

– Wojciech Janowski został skazany na dożywocie za zlecenie zabójstwa swojej teściowej Helene Pastor. Rodzina Pastor dowodzona przez Helene Pastor oceniana jest na jakieś 9-10 mld euro, więc są to niezwykle majętni ludzie. Pan Wojciech był w związku z córką pani Helene Pastor i chciał się pozbyć teściowej. Wynajął dwóch nieudacznych bandytów, którzy zabili kierowcą pani Helene Pastor i panią Helene Pastor. Usiłowali komunikacją publiczną wyjechać z Lazurowego Wybrzeża i wpadli. Po długim procesie honorowy konsul został skazany. Honorowy konsul brał udział w machinacjach związanych z kradzieżą CERPO, czyli systemu danych PZU. Za czasów rządów Leszka Millera doszło do spotkania między: Millerem, Janowskim i Richardem M., który stał się jednym z moich źródeł informacji. Stąd też wiem, że to się odbyło. Richard M. przebywa teraz w Niemczech i stał się jednym z winnych kradzieży systemu CERPO i wszystkich danych z CERPO. Pomysłodawcą i pośrednikiem w tej transakcji był Wojciech Janowski – przypomniał.

Witold Gadowski zwrócił uwagę, że warto przyjrzeć się sprawie zakupu przez Wojciecha Janowskiego rafinerii w Gorlicach.

– Wojciech Janowski miał tam produkować paliwo do samolotów natowskich. W rafinerii w Gorlicach, która jest teraz w stanie upadłości, zainwestowano ponad miliard złotych z budżetu. Nic z tego nie wyszło. Wojciech Janowski to przejął. Wybuchł wielki skandal. Po pierwsze, jak mógł to przejąć nie mając pieniędzy. A po drugie, jak to wszystko się dalej potoczyło. Gdyby Wojciech Janowski zechciał zeznawać, to będzie mógł opowiedzieć nie tylko o Leszku Millerze i jego przygodach w Monaco, ale także o Ricardo Fanchinim, o związkach braci Kunów i Ricardo Fanciniego z polską elitą polityczną (…). Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych zacznę starać się o pozwolenie na wywiad z Wojciechem Janowskim – wyjaśnił dziennikarz.

Redaktor w nawiązaniu do obecnej sytuacji powiązanej z koronowirusem wskazał, do kogo najlepiej się zwrócić.

– Myślę, że w czasach zarazy dobrze jest westchnąć do Pana Boga i poprosić o to, żeby nasz los był taki, jak On nam przeznaczył – zaakcentował Witold Gadowski.

Na zakończenie publicysta wspomniał o kontrowersjach powiązanych z Polską Grupą Energetyczną i budowaniem tzw. instalacji „Offshore”, czyli ferm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.

– Do dziś w tej sprawie wiele nie zrobiono. Robi to firma „Polenergia” należącą do Kulczykostwa. Może się to skończyć tak, że Polska będzie musiała kupować energię od Kulczykostwa. Ale z tego co wiem, w sprawie zostało skierowane pismo do prokuratury. Chodzi o firmę „Dong Energy”. Możemy się spodziewać śledztwa w sprawie „Dong Energy” – podsumował redaktor.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl