fot. PAP

Stolica: Metro już kursuje normalnie

Metro już kursuje normalnie na całej długości – od „Kabat” do „Młocin”. Wcześniej przez kilka godzin wyłączony z ruchu był odcinek pomiędzy stacjami „Wilanowska” a „Dworzec Gdański”. Na stacjach wyczuwalny był zapach gazu, jednak jego wycieku nie wykryto.

Przed południem zamknięte zostały trzy stacje w centrum miasta – „Centrum”, Świętokrzyska” i „Ratusz Arsenał”. Po południu intensywny zapach gazu pracownicy Metra Warszawskiego wyczuli na kolejnej stacji – „Politechnika”.

W efekcie zamknięte zostały stacje metra pomiędzy „Wilanowską” a „Dworcem Gdańskim”. Pasażerowie korzystali z komunikacji zastępczej. Nikodem Kiełbowicz z warszawskiej straży pożarnej powiedział, że strażacy przeprowadzili pomiary stężenia gazu i nie stwierdzili, by na którejkolwiek ze sprawdzanej stacji doszło do jego wycieku.

Prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała na twitterze, że w metrze rozlano lub rozpylono nieznaną substancję zapachową. „Służby przeglądają monitoring w celu wykrycia sprawcy” – napisała.

PAP

drukuj