Starcia z policją w 45. rocznicę protestów studenckich w Meksyku

Do gwałtownych starć demonstrantów z policją doszło w  środę w stolicy Meksyku w 45. rocznicę  protestów studenckich w tym kraju. Według źródeł medycznych, rannych zostało co najmniej 51 osób.

Marsz z okazji wydarzeń z 1968 roku miał pokojowy przebieg, jednak w pewnym momencie grupy zamaskowanych ludzi zaatakowały policjantów kamieniami i butelkami z benzyną. Funkcjonariusze odpowiedzieli m.in. gazem łzawiący.

Według władz, w starciach, które sprowokowało około 200 członków organizacji anarchistycznych, rannych zostało co najmniej 20 policjantów. Aresztowano 20 demonstrantów.

2 października 1968 roku policja brutalnie zaatakowała w centrum stolicy Meksyku protestujących studentów. Według oficjalnych danych, zginęło wówczas 37 osób. Obrońcy praw człowieka mówią o około 300 zabitych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl