fot. pixabay.com

Stany Zjednoczone przeznaczyły na pomoc Libanowi 15 milionów dolarów

Stany Zjednoczone ogłosiły w piątek, że wyślą do Libanu w formie pomocy dla poszkodowanych w wyniku eksplozji w składach bejruckiego portu żywność i lekarstwa wartości 15 milionów dolarów.

https://twitter.com/USAID/status/1291722396248895489

Pomoc zostanie przekazana lokalnie przez armię Stanów Zjednoczonych i zapewnia przez trzy miesiące posiłki dla 50 tysięcy osób oraz lekarstwa i środki opatrunkowe dla 60 tysięcy osób – poinformowała amerykańska agencja pomocy międzynarodowej.

Do eksplozji doszło w składach bejruckiego portu, gdzie od kilku lat przechowywano saletrę amonową, zmagazynowaną tam bez niezbędnych zabezpieczeń. Wybuch był tak silny, że było go słychać na Cyprze oddalonym od Bejrutu o 240 km.

Liczba ofiar śmiertelnych wtorkowego wybuchu w porcie w Bejrucie wzrosła do 154 – podał minister zdrowia Libanu Hamad Hasan, cytowany przez libańską agencję NNA.

Według ministra, hospitalizacji wymagało około 1 tys. spośród 5 tys. osób, które doznały obrażeń w wyniku eksplozji. Stan 120 z nich określany jest przez lekarzy jako poważny.

Nadal trwa poszukiwanie osób wśród gruzów zburzonych lub uszkodzonych budynków wokół portu. Agencja AP zaznaczyła, że poszukiwania zostały zintensyfikowane ostatniej nocy.

W Bejrucie pracują strażacy z Polski: 39 ratowników grup poszukiwawczych z Warszawy, Poznania, Łodzi, Nowego Sącza, czterech ratowników chemicznych oraz cztery psy. Ratownicy są przygotowani na siedem dni ciągłej pracy na miejscu.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl