Stanowisko rządu ws. zakazu handlu w niedzielę – do końca lutego

Do końca lutego będzie znane stanowisko rządu w sprawie zakazu handlu w niedzielę – powiedziała na antenie Polskiego Radia  minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Zaprzeczyła, by resort przygotował stanowisko o odrzuceniu tego projektu. Na razie te poglądy są wyrażane w mediach, niekoniecznie w formie przedstawionego przez resorty stanowiska – podkreśliła minister Elżbieta Rafalska.

– Nie ma mowy o tym, żeby mój resort przygotował stanowisko o odrzuceniu tego projektu. To absolutnie dementuję. Proszę pamiętać, że my nie jesteśmy gospodarzem, my tylko odniesiemy się do tych wad prawnych, które w tej ustawie występują, co do której dzisiaj Solidarność też mówi, że wycofa się. Ja też nie mogę dzisiaj zagwarantować, że jesteśmy za zakazem we wszystkie niedziele miesiąca, natomiast postaramy się znaleźć jakiś mądry, rozsądny środek – zaznacza Elżbieta Rafalska.

Pani minister dodała, że rozmawiała już z wicepremierem Mateuszem Morawieckim i czeka na oficjalne stanowisko Ministerstwa Finansów i Ministra Rozwoju w tej sprawie.

Przypomnijmy, że projekt ustawy na początku września złożył w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. W jego skład wchodzi NSZZ Solidarność oraz inne organizacje.

Zgodnie z projektem, zakaz handlu w niedziele miałby dotyczyć większości placówek handlowych.

RIRM

drukuj