Stalowa Wola: konferencja naukowa o ks. abp. Ignacym Tokarczuku

W auli im. Solidarności w Stalowej Woli o godz. 11.00 rozpocznie się konferencja naukowa pt. „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk – człowiek, kapłan, patriota”.

W sympozjum poświęconym wieloletniemu ordynariuszowi diecezji przemyskiej wezmą udział m.in. ks. bp Edward Frankowski oraz socjolog, prof. Barbara Fedyszak – Radziejowska.

Referaty będą dotyczyć postawy księdza arcybiskupa Tokarczuka wobec władz komunistycznych oraz jego wkładu w rozwiązywanie problemów rolników.

W drugiej części sesji nastąpi prezentacja dwóch książek ukazujących najnowszy stan badań nad dziedzictwem, życiem i posługą ks. abp. Ignacego Tokarczuka.

Dr Mariusz Krzysztofiński z rzeszowskiego oddziału IPN podkreśla, że naukowe spotkanie jest próbą uhonorowania kapłana, który zasłynął swoimi zmaganiami z komunistyczną władzą.

– Będzie to próba zaprezentowania ks. abp. Ignacego Tokarczuka z takich perspektyw, jak: człowiek, kapłan, patriota. Jest to zarazem próba uhonorowania ks. abp. Ignacego Tokarczuka, jak również poszerzenia naszej wiedzy na temat czasów i decyzji, które podejmował w bardzo trudnych czasach, czasach dyktatury komunistycznej – wskazuje dr Mariusz Krzysztofiński.

Organizatorami spotkania są m.in. IPN, Podkarpacki Urząd Wojewódzki oraz Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl