fot. PAP/EPA

Sprinterski sukces Kowalczyk w Drammen

Justyna Kowalczyk wygrała w środę w norweskim Drammen sprint techniką klasyczną, zaliczany do Pucharu Świata w biegach narciarskich.

– Justyna kapitalnie biegała zarówno w eliminacjach w ćwierćfinale jak i w półfinale, a w finale rywalki oglądały już tylko jej plecy. Niemal od startu do mety dyktowała tempo i pobiegła naprawdę kapitalniepowiedział Krzysztof Miklas, dziennikarz i komentator sportowy.

Polka w finale wyprzedziła dwie Norweżki – Heidi Weng o 0,9 s oraz Ingvild Flugstad Oestberg o 2,0 s. Justyna Kowalczyk odniosła 27. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

– Polka bez względu na wszystko zdobyła już Puchar Świata. Mogłaby nawet w tych ostatnich, konkurencjach, które są przed nimi nie startować. To wielki, kolejny sukces Justyny Kowalczyk, z którego oczywiście wszyscy bardzo się cieszymy – dodał Miklas.

Polka zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej, bo na starcie zabrakło Therese Johaug. Norweżka jako jedyna miała jeszcze teoretyczne szanse na wyprzedzenie podopiecznej Aleksandra Wierietielnego. Z rywalizacji z powodu przeziębienia zrezygnowała także jej rodaczka – Marit Bjoergen.

RIRM

drukuj