fot. youtube.com

„Sprawdzam polityka” – sprawdź, na kogo głosujesz

Szef „S” Piotr Duda zainauguruje dziś kolejną edycję kampanii społecznej  „Sprawdzam polityka”. Akcja ma na celu rozliczanie posłów i senatorów przed wyborami parlamentarnymi z ich aktywności w Sejmie i Senacie.

Na stronie internetowej www.sprawdzampolityka.pl można sprawdzić, jak każdy z posłów i senatorów głosował, m.in. ws. podwyższenia wieku emerytalnego czy obowiązku szkolnego sześciolatków.

Piotr Duda, szef „S”, podczas wczorajszej manifestacji w Brzeszczach podkreślał, że rząd PO-PSL w trakcie swojej kadencji co innego deklarował, a co innego robił.

Ten rząd i ta koalicja nie dotrzymała słowa porozumienia. Także to, co obiecywali lub tego, czego nie obiecywali przed kolejnymi wyborami, realizowali. Nic nie mówili o podwyższeniu wieku emerytalnego, a podwyższyli go. I tak bym mógł wymieniać, ale jutro organizujemy konferencje prasową – „Sprawdzam polityka”. Tam odświeżymy pamięć nie tylko tym politykom, którzy oszukują społeczeństwo, ale społeczeństwu, żeby 25 października wiedzieli, przy kim postawić krzyżyk i na kim postawić krzyżyk, bo to jest dla nas najważniejsze – tłumaczy Piotr Duda.

W nadchodzących wyborach o fotel posła lub senatora ubiega się ponad 8 tys. osób. Wśród nich aż 450 dotychczasowych parlamentarzystów.

W Sejmie zasiada 460 posłów, w izbie wyższej parlamentu 100 senatorów.

RIRM

drukuj