Sprawa odbudowywanej „tęczy” trafi do prokuratury

W Warszawie na placu, przy którym stoi kościół Najświętszego Zbawiciela władze stolicy za publiczne pieniądze odbudowują „tęczę” – symbol dewiacyjnych związków homoseksualnych.  Przeciwko instalacji protestuje wiele środowisk.

Odbudowanie symbolu sodomistów odbywa się z publicznych pieniędzy. Ponadto trwa też w szczególnym czasie – tuż po kanonizacji Jana Pawła, który w swoim nauczaniu z ogromną determinacją bronił godności rodziny, którą środowiska homoseksualne starają się zniszczyć. Jednak władze stolicy na czele z  prezydent Hanną Gronkiewicz – Waltz z PO, która wielokrotnie powoływała się na swoją wiarę katolicką z otwartością godzą się na bezczeszczenie Placu Zbawiciela.

Sprawa kontrowersyjnej tęczy trafi do prokuratury. Doniesienie dotyczące powrotu instalacji na warszawski Plac Zbawiciela złożył Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego. Budowa instalacji budzi bowiem kontrowersje prawne. Krzysztof Bosak podkreśla, że jest to nie tylko przedsięwzięcie artystyczne, ale również budowla. W związku z tym chce sprawdzić, czy do tej budowy uzyskano wymagane pozwolenia.

Krzysztof Bosak podkreśla, że jest to nie tylko przedsięwzięcie artystyczne, ale również budowla. W związku z tym chce sprawdzić, czy do tej budowy uzyskano wymagane pozwolenia.

– Nasze zawiadomienie opiera się o cały szereg przepisów prawnych. W ocenie prawników, którzy przygotowali zawiadomienie złamano ich wiele. Zaczyna się od przepisów związanych z ładem przestrzennym, konserwacją zabytków. Nie było odpowiednich procedur, aby tę tęczę postawić w tym miejscu. Następnie przepisy prawa budowlanego: jest to naszym zdaniem trwała konstrukcja budowlana zakotwiczona żelbetonowymi fundamentami, postawiona bez wymaganych zezwoleń i procedur. Kolejna sprawa to bezpieczeństwo publiczne. Naszym zdaniem ustawienie w takim miejscu łatwopalnej konstrukcji jest niebezpieczne. Ostatnia sprawa to kwestia dyscypliny finansowców publicznych tzw. czynienia z warszawskich podatników przymusowego mecenasa tej kiepskiej jakości sztuki – uzasadnia Krzysztof Bosak.        

Konstrukcja  ma być gotowa na 1 maja, w rocznicę wstąpienia Polski do UE.

“Tęcza” stanęła na Placu Zbawiciela w czerwcu 2012 r. Wcześniej, podczas polskiej prezydencji, zdobiła plac przed Parlamentem Europejskim. Kojarzona jest głównie ze środowiskiem LGBT, którego symbolem jest tęczowa flaga.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl